Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 8μg/m3
SO2: 7μg/m3
C6H6: 1μg/m3

2024.12.22 04:00:00













Uwaga uczniowie przyjęci do klas pierwszych Technikum nr 2
05.07.2017 (10:29:46)
  W dniach 7,10,12 lipca 2017 r. odbędą się obowiązkowe badania lekarskie dla uczniów zakwalifikowanych do Technikum nr 2  w ZSOT w Lublińcu.

Harmonogram badań:
- 7 lipca 2017 r. od godz. 13:30 do 17:00 - zawód technik logistyk, technik informatyk,
- 10 lipca 2017 r. od godz. 13:30 do 17:00 – technik mechanik, hotelarstwa,
- 12 lipca 2017 r. od godz. 8:00 - technik budownictwa

Osoby, które w wyjątkowych przypadkach nie mają możliwości przybycia na badanie w podanym powyżej dniu proszone są o przybycie na badanie w innym w/w terminie.



Uwaga uczniowie przyjęci do klas pierwszych!!!
05.07.2017 (10:23:49)
  W dniach od 7 lipca 2017 r. do 13 lipca 2017 r. do szkoły należy dostarczyć następujące dokumenty:

- oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum,
- oryginał zaświadczenia o wynikach z egzaminu,
- karta zdrowia,
- 2 zdjęcia,
- zaświadczenie lekarskie (nie dotyczy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego),
- deklaracja wyboru języka/religii/etyki – załącznik nr 1 do regulaminu rekrutacji.



Uwaga stypendyści!
30.06.2017 (12:47:26)
  W dniach od 4.07.2017 r. do 14.07.2017 r. w godzinach od 10:00 do 14:00 będzie można odbierać w księgowości stypendium motywacyjne za wyniki w nauce.

Zakończyliśmy projekt Erasmus+
28.06.2017 (21:19:08)
 

Wydaje się, że całkiem niedawno cieszyliśmy się z przyznanego grantu na realizację kolejnego w naszej szkole projektu wspieranego przez fundusze unijne. Tymczasem minęły już niemal 2 lata realizacji projektu międzynarodowego Erasmus+ „The European Job Market of the Youth”. Za nami konferencja podsumowująca projekt, która odbyła się w czwartek, 22 czerwca br.

W przedsięwzięciu uczestniczyły szkoły partnerskie o podobnych profilach kształcenia z pięciu krajów: Finlandii, Chorwacji, Niemiec, Turcji, Węgier.

 

- Każda szkoła gościła reprezentantów wszystkich pozostałych partnerów według ustalonego wcześniej planu. Na początek zaprosiliśmy wszystkich do nas, to był grudzień 2015r., potem pojechaliśmy do Finlandii, odwiedziliśmy Chorwację i Węgry, podsumowaliśmy nasze działania w Niemczech w maju 2017r. - wyjaśnia Małgorzata Klimczyk, jedna z nauczycielek współpracujących w projekcie. Niestety, z powodu niebezpiecznych wydarzeń w Turcji, nie odbył się wyjazd do Istambułu, jednak dzięki wykorzystaniu narzędzi internetowych nowoczesnych technologii udało się zrealizować wszystkie zadania podczas konferencji online z parterami zagranicznymi.

Każdy wyjazd nazywany „krótkoterminową wymiana uczniowską” trwał co najmniej 5 dni i składał się z kilku części. Były warsztaty o tematyce założonej w projekcie, czasem prowadzili je specjaliści, jak np. pracownice lublinieckiego ZUS czy pan z Bucks Universiy, czasem nauczyciele, a czasem nawet uczniowie.

- Prowadziliśmy warsztaty języka polskiego dla obcokrajowców, komunikacji werbalnej i niewerbalnej, przedsiębiorczości, coachingu, ja czuwałem też nad realizacją czasową programu- byłem konferansjerem. Przygotowania trwały bardzo długo, ale efekty były świetne - wspomina Kamil Golis z technikum budowlanego.

- Daliśmy mega popis na Talent Show, robiliśmy próby po lekcjach, stworzyliśmy zespół muzyczny, dziewczyny tańczyły, a chłopcy zrobili niezapomniany kabaret. Scenę oddaliśmy też naszym gościom. To była przygoda nie do opisania! - opowiada Wojtek Ligarski tegoroczny absolwent technikum informatycznego oraz „weteran” wszelkich przedsięwzięć o charakterze międzynarodowym w ZSOT.

Rekrutacja na wymiany nie była prosta. Uczniowie zbierali punkty, które kwalifikowały ich na wyjazd. Żeby je zdobyć, trzeba było brać udział w różnych wydarzeniach klubu, chodzić regularnie na spotkania, a przede wszystkim wykonać masę zadań – filmiki, wywiady, ankiety, prezentacje, warsztaty, strony internetowe i inne.

- Tak naprawdę wyjazd to nagroda za pracę, ale na wyjeździe też trzeba się napracować, bo jedziemy się przede wszystkim uczyć. Po przyjeździe czeka na nas nadrabianie zajęć w szkole, a potem ciąg dalszy zadań projektowych. Ja byłem odpowiedzialny za filmik podsumowujący wyjazd i kilka innych drobniejszych rzeczy - wyjaśnia Michał Wieczorek uczeń pierwszej klasy technikum informatycznego.

Chętnych na wymiany zawsze jest więcej niż miejsc, niestety dotacja nie pozwala na sfinansowanie wyjazdu wszystkich chętnych. Pozostaje jednak jeszcze forum projektu, udział w zadaniach i nadzieją, że następnym razem się uda.

- Dzięki projektowi nabrałam pewności siebie, poznałam niesamowitych ludzi, niektóre przyjaźnie chyba będą do końca życia! - docenia inicjatywę Kinga Duda z drugiej klasy liceum, i dodaje - Kiedy nadszedł dzień wyjazdu, nie obyło się bez opóźnienia, bo nikt z nas nie chciał powiedzieć "Goodbye". Było wiele łez, wiele uścisków, podziękowań i obietnic że się jeszcze kiedyś spotkamy.

Projekt miał kilka celów, oprócz nabrania śmiałości i płynności w komunikowaniu się w języku angielskim, miał też uświadomić uczniom, jak ważne jest uczenie się przez całe życie i na rożne sposoby, i że takie podejście pomaga odnaleźć się na rynku pracy.

- Chcieliśmy przede wszystkim dać uczniom możliwości. Mamy wspaniała młodzież, wychodząca z inicjatywami i radzącą sobie w środowisku międzynarodowym. Rozmowy kwalifikacyjne z pracownikami HR w dużych międzynarodowych firmach w Niemczech, były niejako podsumowaniem projektu Uczniowie pisali CV, listy motywacyjne odpowiadające na nadesłane przez firmy ogłoszenia, musieli też stworzyć własne e-potfolio, przejść wstępne etapy rekrutacji oraz spotkać się z pracownikami firmy na rozmowę o pracę. Było to nie lada wyzwanie, ale feedback ze strony firm był bardzo pochlebny, choć taryf ulgowych nie stosowal - komentuje Monika Ziaja, koordynatorka i pomysłodawczyni projektu.

Trzeba przyznać, że w ZSOT szans na współpracę międzynarodową nie brakuje - są wycieczki, praktyki zagraniczne, projekty online z krajami europejskimi i azjatyckimi, jest wymiana ze szkołą w New Delhi (warto pamiętać, że po wizycie w naszym mieście grupy hinduskiej, uczniowie i nauczyciele lublinieckiej szkoły pojechali do Indii z rewizytą), cyklicznie odbywają się warsztaty z praktykantami z przeróżnych części świata. Chociaż nasze miasto może nie jest bardzo kosmopolityczne, to uczniowie „Kazika” chyba jednak coś z „obywateli świata” mają i świat im nie straszny, a jedynie ciekawy.

Zapraszamy do zobaczenia filmików podsumowujących na naszym kanale Youtube: ZSOT Lubliniec Erasmus  oraz innych materialów na naszej stronie: erasmuszsotlubliniec.cba.pl

Klub Erasmus+

 



Na gościnnych występach u przedszkolaków
26.06.2017 (21:23:31)
 
Wakacje wystartowały, ale nasi uczniowie nie przestają pracować na dobry wizerunek szkoły. W sobotę 24 czerwca 2017 w Przedszkolu Miejskim nr 7 zorganizowany został Festyn Rodzinny.
Impreza prowadzona była z dużym rozmachem, z udziałem kilkuset osób – dzieci, ich rodziców, absolwentów i pracowników przedszkola. Julia Machoń, Asia Pyzik z 2LO i Jacek Biela z 2TB uświetnili spotkanie swoim śpiewem. Bawili przedszkolaki piosenkami ze znanych wszystkim filmów Pocahontas, Roszpunka, Kraina Lodu. Na zaproszenie przedszkola odpowiedziały także harcerki: Julia Prandzioch z 1HT, Karolina Bugajak z 1LO i Oktawia Basan z 3LO – nasza tegoroczna absolwentka.  Dziewczyny, które prowadzą w lublinieckim hufcu ZHP swoje drużyny harcerskie i zuchowe, bawiły się z dziećmi, uczyły harcerskich pląsów i piosenek - łącząc metodykę harcerską z dobrą zabawą i promując harcerstwo wśród dzieci i ich rodziców.
- Na festynie była naprawdę fajna zabawa, dzieci bawiły z nami – podsumowuje Julia Machoń -  Będę to bardzo mile wspominać.

Możemy być dumni, że nasi uczniowie są tak aktywni, że nie żal im pięknego sobotniego przedpołudnia, pierwszego dnia wakacji i potrafią ofiarować
innym swój wolny czas i dobrze się przy tym bawić. 




Doktorat Łukasza Bednarka - absolwenta ZSOT
26.06.2017 (20:29:12)
 

Kiedy uczniowie świętowali zakończenie roku szkolnego, jeden z naszych absolwentów 23 czerwca 2017r. zmagał się z niezwykłym egzaminem – obroną rozprawy doktorskiej na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie.  Łukasz Bednarek, niegdyś uczeń ZSOT przed komisją złożoną z profesorów AGH, Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Śląskiej, bronił rozprawy pt.: „Wpływ dużej głębokości wyrobisk udostępniających w kopalniach węgla kamiennego na zachowanie górotworu i deformacje obudowy”.

Zgodnie z obyczajem obrona miała charakter publiczny, a Maria Kubat, która była nauczycielką Łukasza Bednarka, a prócz tego jest absolwentką krakowskiej AGH, otrzymała zaproszenie do uczestnictwa w tym niezwykle trudnym, ale i uroczystym egzaminie. Dzięki temu była jedną z pierwszych osób, które mogły świętować sukces świeżo upieczonego doktora. Pozostali nauczyciele i uczniowie przyłączają się do gratulacji.

Czekamy na habilitację.

 


WAKACJE !
26.06.2017 (14:15:49)
 

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja ZSO-T

 


Rozdanie świadectw maturalnych
26.06.2017 (06:15:58)
  30 czerwca 2017r. - rozdanie świadectw maturalnych według poniższego harmonogramu:

sala 40 godz. 12.00 – klasa 3LO
sala 41 godz. 12.00 – klasa 4TM
                     12.30 – klasa 4HT
                      
sala 42 godz. 12.00 – klasa 4TB
                     12.30 – klasa 4TI
Wyniki egzaminu maturalnego może odebrać absolwent osobiście z dowodem tożsamości lub też inna upoważniona przez niego osoba, która musi posiadać swój dokument tożsamości oraz upoważnienie.

Historia nie musi być nudna! :)
20.06.2017 (12:36:42)
 
Pogoda coraz piękniejsza, wakacje coraz bliżej i coraz mniej chęci do spędzania lekcji w klasie.
W związku z tym, 19 czerwca, klasa 1 LO wraz z p. Iwoną Lewke zorganizowała aktywną lekcje historii w postaci krótkiej wycieczki po ulicach naszego miasta.
Dzięki temu mieliśmy okazję lepiej poznać historię powstania Lublińca, a także kilku zabytków m.in. Kościółka św. Anny i św. Mikołaja.
Zwieńczeniem spaceru była wizyta w lodziarni gdzie każdy mógł sobie nieco "osłodzić życie" ;)
Dotlenieni i naładowani pozytywną energią wróciliśmy do szkoły na dalsze lekcje, które dzięki miłemu przerywnikowi minęły bardzo szybko.  Oby więcej takich wyjść!
Ola Chałupka, 1LO
 

SZATNIE!
20.06.2017 (11:55:04)
 Prosimy o opróżnienie szatni do końca roku szkolnego – tj. 23.06.2017 r.

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]