Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 7μg/m3
SO2: 7μg/m3
C6H6: 1μg/m3

2024.12.22 03:00:00













XI EDYCJA KONKURSU „MATEMATYKA W BIZNESIE”
 

        W dniu 4 stycznia 2013r. o godz. 12.35 w sali 30 odbędzie się szkolny etap konkursu

 

„MATEMATYKA W BIZNESIE”


na który serdecznie zapraszamy.


Organizatorami są:

Zespół Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu

       oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie

               

    Głównym celem naszego konkursu jest wzbudzanie pasji uczniów do matematyki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. W odróżnieniu od olimpiad nasz konkurs ma za zadanie podniesienie umiejętności zastosowania matematyki w życiu codziennym poprzez przybliżenie specyfiki pracy w  biznesie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem  Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Śląskiego, Starosty Lublinieckiego mgr inż. Joachima Smyły, Starosty Mikołowskiego mgr Henryka Jaroszka. Patronat naukowy nad konkursem objęła Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.


Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: matbiz.zsot.lubliniec.pl



Targi Budowlane SIBEX 2012
01.03.2012 (11:28:55)
   W dniu 24.02.2012 r. odbył się wyjazd klasy 3TB i 4TB na Targi Budowlane SIBEX 2012 w Sosnowcu, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się najnowszymi materiałami, technologiami oraz rozwiązaniami konstrukcyjnymi w budownictwie. W targach wzięło udział 290 wystawców wypełniając całą halę wystawową „Expo Silesia” dla uświetnienia imprezy wystawcy na swoich stoiskach zorganizowali wiele interesujących pokazów i warsztatów.



I Powiatowy konkurs języka niemieckiego dla gimnazjalistów „Klar, das kann ich”
29.02.2012 (13:11:15)
     28 lutego w naszej szkole odbył się I Powiatowy konkurs języka niemieckiego  dla gimnazjalistów „Klar, das kann ich”. Celem konkursu było inspirowanie młodzieży do posługiwania się językiem niemieckim, aby mogli wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce.

   Konkurs przygotowany i przeprowadzony został przy użyciu narzędzi multimedialnych, co wzbudziło  duże zainteresowanie uczniów. W konkursie udział wzięło 9 trzyosobowych drużyn z Boronowa, Ciasnej, Koszęcina, Lubecka, Gimnazjum nr 1 i nr 2 oraz im. Św. E. Stein w Lublińcu, ze Strzebinia i z Pawonkowa. Konkurs składał się z 2 etapów. Do części drugiej zakwalifikowały się drużyny z gimnazjów w Lubecku, Pawonkowie oraz z Gimnazjum nr 2  w Lublińcu. Uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom.



   W ostatecznej rozgrywce zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 2 (opiekun: Marlena Dudek – Piskorz), zaraz za nią uplasowali się uczniowie z Lubecka (opiekun: Urszula Świtała), a trzecie miejsce zajęli reprezentanci z Pawonkowa ( opiekun: Joanna Rybak).

   Nagrody na konkurs ufundowane zostały przez właścicieli firm O&J Media, Volt, Megadom, Matrix, Duet, Ice-Net oraz Tadeusza Mizgalskiego i wydawnictwo WSiP.


Organizatorkami konkursu były panie Aleksandra Bawor i Iwona Wosik.



DEUTSCH WAGEN TOUR W ZSOT
28.02.2012 (14:29:55)
  W miniony piątek (24.02.2012) w naszej szkole odbyły się niekonwencjonalne lekcje języka niemieckiego przeprowadzone w ramach projektu Deutsch Wagen Tour. Projekt ten cieszy się w Polsce tak dużą popularnością, że trzeba się było uzbroić w nie lada cierpliwość i czekać niespełna rok na przyjazd pani Joanny Lay- lektorki zaangażowanej w w/w przedsięwzięcie. Skoro taka wizyta nie zdarza się dość często, młodzież przygotowała się do niej z należytą starannością (pomyślano nawet o kotylionach, na których królowały barwy narodowe naszych zachodnich sąsiadów). Po powitaniu w strojach ludowych chlebem i solą uczniowie klasy 4TB oraz 4TMH zaprezentowali nafaszerowane humorem przedstawienie (w wersji niemieckojęzycznej oczywiście). Pani Joanna przeprowadziła 3 warsztaty (każde zajęcia trwały 45 minut). Warto zauważyć, że poziom ćwiczeń dopasowany został do wiedzy i umiejętności uczniów.  Priorytetem projektu była nauka języka niemieckiego, pozyskiwanie nowych informacji o Niemczech w niecodzienny sposób - poprzez quizy, gry, konkursy. Nietypowe lekcje przebiegły w bardzo miłej atmosferze i - co podkreślają uczniowie - sprawiły im dużo radości. Przekonali się, że nauka języka obcego wcale nie musi być nudna. I już teraz deklarują chęć udziału w następnym projekcie. Pani Anna Kubat - nauczycielka języka niemieckiego, jednocześnie organizatorka przedsięwzięcia również liczy na kolejne, nietuzinkowe lekcje, które uda się przeprowadzić być może już w przyszłym roku.

W wyniku konkursu na najciekawszy plakat "PLunD - was ist gemeinsam" nagrodzeni zostali Nicole Jurczyk z klasy 2LO oraz Łukasz Molenda z klasy 3TI


Zapraszamy do relacji
z wizytu na blogu projektu


WARTO BYĆ DOBRYM - największa kampania dobra
28.02.2012 (12:51:33)
  Akcja „Warto być dobrym” to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, mająca na celu kreowanie pozytywnych postaw, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich emocji, uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat jako drogę do samorealizacji.
 
Głównym elementem akcji jest konkurs skierowany do Was - uczniów, w którym główną nagrodą jest rower górski marki KROSS (na razie przymocowany do krat na 2 piętrze naszej szkoły) . Wyżej wymienioną nagrodę otrzyma uczeń wytypowany w drodze losowania. W losowaniu wezmą udział tylko zakwalifikowani uczniowie, najbardziej aktywni w trzech obszarach:
1. Pomoc drugiemu człowiekowi (ja i bliźni).
    Przykładem może być pomoc: uczniowi, koledze, osobie starszej, niepełnosprawnej, nauczycielowi, rodzeństwu, rodzicom, sąsiadom.
2. Zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną (ja i społeczność).
    To aktywność lokalna w obszarze szkoły, klasy, podwórka, miasta, ale też współpraca z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.
3. Działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska (ja i świat).
 
Akcja ta ma na celu wyzwolenie w młodych ludziach mody na dobro, a jednocześnie ma:
-  pokazać dobro i wolontariat jako wartość, dobrą zabawę i drogę do samorealizacji
-  promować pozytywny system wartości jako wzorzec postaw
-  docenić odpowiedzialne i pomocne zachowania wobec drugiego człowieka, zwierzęcia, społeczności lokalnej, świata.
 
Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się do pedagogów lub opiekuna Samorządu Uczniowskiego i pobrać deklarację przystąpienia do akcji, następnie w deklaracji wymienić dobre uczynki, planowane do realizacji w każdym z trzech, wcześniej wymienionych obszarów. 
Z deklaracją muszą zapoznać się rodzice, a następnie ją podpisać.
W trakcie roku szkolnego uczniowie spełniają dobre uczynki. Minimum raz na dwa tygodnie zgłaszają się do pedagogów lub opiekuna SU w celu zdania relacji z realizacji zaplanowanych zadań - pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek, 1.03.2012 o godzinie 10:30  w sali numer 30. Zapraszamy!!!
 
BO warto być dobrym - to się opłaca!!!! - film promujący akcję
                                                                                                       Alina Lipowska, Mariola Strzoda, Anna Kubat


PowiatowyTurniej Piłki Ręcznej Dziewcząt
28.02.2012 (10:06:15)
 

 W Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej rozegranym 23.02.2012 w LO im. A.Mickiewicza reprezentacja dziewcząt ZSOT zajęła 3 miejsce.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano NASZĄ Anitę Mańkę z 1 TA GRATULUJEMY. Jak zawsze mogłyśmy liczyć na naszych rewelacyjnych kibiców , zadbali o atmosferę (pokazy akrobacji sportowych na wesoło) i zdominowali trybuny hali sportowej!!!

DZIĘKI!


 Ze sportowym pozdrowieniem H.Sukienik



KOMUNIKAT SU
26.02.2012 (20:57:49)
  NUMEREK OCHRONNY:
  • 27.02.2012 – 29
  • 28.02.2012 – 16
  • 29.02.2012 – 2
  • 01.03.2012 – 20
  • 02.03.2012 – 8


Warsztaty językowe w ramach projektu AIESEC
24.02.2012 (20:28:48)
 Od niedzieli 19 lutego w naszej szkole goszczą rówieśnicy z Hiszpanii,Indonezji oraz Japonii. Dzięki organizacji AIESEC mieli możliwość prowadzenia praktyk międzynarodowych, m.in. w naszej szkole.
Ale czym jest AIESEC? Jest to globalna, niezależna, apolityczna, nie działająca dla zysku organizacja prowadzona przez studentów i niedawnych absolwentów. Naszą szkołę  odwiedzili w ramach projektu ENTER YOUR FUTURE zorganizowanego przez Komitet Narodowy AIESEC Polska już po raz czwarty. Projekt kierowany jest do szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na terenie całego Śląska. Ideą projektu jest szerzenie wiedzy na temat innych krajów, kształtowanie postawy tolerancji, zrozumienia międzykulturowego oraz aktywny rozwój umiejętności językowych wśród młodzieży w połączeniu z rozrywką i atrakcyjnymi formami zajęć.
Zajęcia prowadzone przez obcokrajowców były niezwykle owocne i interesujące. Dowiedzieliśmy się wiele o kulturze, zwyczajach, mentalności ludzi w egzotycznych krajach. O Hiszpanii opowiadał nam Borja, prezentacji towarzyszyły liczne zabawy. Dowiedzieliśmy się m.in. że Hiszpanie robią wszystko na ostatnią chwilę. Indonezję przedstawiała nam Icha, natomiast o kraju kwitnącej wiśni opowiadała nam Chisa. Poruszane były przeróżne tematy, od Indonezyjskiego warana z komodo, przez Japoński alfabet, po hiszpańską potrawę gazpacho.
Szczęśliwcy mieli również okazję zgłębienia tajników orgiami, czego wynikiem był papierowy Shuriken.
Uczestnictwo w zajęciach było świetnym sprawdzianem umiejętności językowych. Z pewnością nie był to czas stracony. Warto wspomnieć, że Icha pierwszy raz w życiu widziała śnieg!
Wszyscy uczestnicy praktyk są studentami, Borja ukończył dwa kierunki: wychowanie fizyczne i nauczanie hiszpańskiego jako języka obcego, Chisa studiuje stosunki międzynarodowe, a jej specjalizacją jest Europa, natomiast Icha - komunikacja i dziennikarstwo (z pewnością powstanie artykuł o naszym kraju).
Po zajęciach w naszej szkole praktykanci spędzali wiele czasu w naszym towarzystwie, poznając zwyczaje,
kulturę oraz polską kuchnię. Potrafią już zamówić po polsku obiad (głównie śląskie potrawy, oczywiście z "modrą kapustą" na czele).
W ostatki tańczyli z "dziadami", byli na tradycyjnym "combrze" i na kręglach. Podczas pobytu zwiedzili  atrakcje Lublińca, Kochcic, Kochanowic, odwiedzili Lubecko. Dziękujemy księdzu za oprowadzenie po kościele i zaproszenie na uroczystości Środy Popielcowej.
Projekt w naszej szkole trwa do 26 lutego.
Łukasz Wit 3TI



Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, szczególnie uczniom i rodzicom za przyjęcie gości do swoich domów jak i Radzie Rodziców za wsparcie finansowe projektu.
Monika Ziaja - koordynatorka projektu.

Od atomu do energii
24.02.2012 (20:05:14)
 

24.02.2012 w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza odbyła się Powiatowa Sesja Plakatowa „Od atomu do energii”, która zakończyła się spektakularnym sukcesem Moniki Tyrały z 3TI. Monika po raz trzeci przygotowała najlepszą pracę i uzyskała nagrodę specjalną w kategorii prezentacji multimedialnej.
W kategorii plakat Nicola Jurczyk z 2LO swoja pracą zajęła III miejsce.
Nad zawartością merytoryczną prac czuwała pani Monika Demarczyk.
Gratulujemy




Projekt - Ekslibris.
24.02.2012 (12:06:59)
  Biblioteka zaprasza do udziału w projekcie " Ekslibris- graficzna wizytówka biblioteki".  Zadaniem uczestniczących w projekcie jest wykonanie Ekslibrisu Biblioteki ZSOT. Projekt pracy należy wykonać dowolną techniką plastyczną w formacie A5. W konkursie nie będą oceniane prace z wykorzystaniem programów komputerowych. Termin składania prac upływa 11 kwietnia br. Szczegółowy regulamin dostępny w Bibliotece. Zapraszamy!

Ćwierćfinały Mistrzostw szkoły w siatkówce!
23.02.2012 (16:29:30)
   Od tygodnia nasza sala gimnastyczna przeżywa prawdziwe oblężenie zawodników i kibiców! I to nie ze względu na nagły przypływ "miłości" do lekcji wuefu , ale z powodu corocznego turnieju Mistrzostw Szkoły w Siatkówce chłopców! Kibice szczelnie wypełniają naszą ciasną lecz jakże "przytulną" i pojemną jak się okazuje salę, korytarz a nawet...szatnię na siłowni! Wszystko jedno gdzie, byle zobaczyć zmagania 15 ekip zgłoszonych do rozgrywek. Na razie w kategorii: "nie będziemy cicho, bo po co?" prowadzą ekipy 4TB i 1TB, których kibice potrafią wydać z siebie niesamowite dźwięki słyszalne zapewne w gabinecie...szkolnej pielęgniarki oraz piwnicach i kantorku panów konserwatorów...!  W tym roku pierwszy raz od wielu lat w rozgrywkach panuje "bezkrólewie" bo nie ma w grze ani obrońców tytułu, ani vice mistrzów z powodu...ukończenia szkoły w zeszłym roku przez 4 TB2 i 4TB1. W takim wypadku na razie "panuje" ekipa obecnej 3 TB/LO, która zajęła III miejsce w poprzednich  roozgrywkach... Po tygodniu zmagań stojących na różnym poziomie wyłoniono 8 ćwierćfinalistów, którzy w poniedziałek 27 lutego rozegrają zapewne 4 niezwykle zacięte i...głośne ćwierćfinały. A oto zestaw par i godziny rozgrywania meczów:
 godz. 8:50 3TB/LO - 3TI
godz.11:45 1TB - 1TI/TH/TA
godz. 12:35 2TM - 4TB
godz. 13:25 2LO/TI - 4TI
 Walki i emocji na pewno będzie sporo, byle tylko sportowych i kulturalnych... Ze względu na bardzo ograniczoną pojemność sali prosi się o nie przychodzenie kibiców klas, których drużyny nie grają! Oczywiście kibicowanie poza lekcjami w-f odbywa się za zgodą nauczycieli prowadzących zajęcia! Dziękujemy za wyrozumiałość i prosimy o sportowy i kulturalny ale głośny doping!

 Niech zwyciężą najlepsi a najważniejsza będzie sportowa rywalizacja! Powodzenia!


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]