Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 7μg/m3
SO2: 7μg/m3
C6H6: 1μg/m3

2024.12.22 03:00:00













ITB Berlin 2008!!!
12.03.2008 (12:01:42)
 
ITB Berlin - cały świat w 8 godzin
Niedziela, 09 marca 2008 godzina 2.30 - na parkingu naszej szkoły grupa zmęczonych lecz podekscytowanych uczniów właśnie wróciła z trzydniowej wycieczki do Berlina. Celem były Międzynarodowe Targi Turystyki (ITB), które co roku przyciągają tłumy turystów z całego świata. W tym roku liczbę 160 tysięcy zwiedzających zasiliło 38 uczniów ZSOT. Mieli oni szansę zwiedzić ponad 180 krajów i regionów świata. A wszystko to w ciągu 8 godzin, na powierzchni 150 tyś m². ITB to szansa nie tylko do zapoznania się z ofertą turystyczną odległych krajów. To świetna okazja do poznania tradycji i kultury różnych państw. Na Targach prezentowane były nie tylko przepiękne hotele, ale także stroje ludowe, tańce, przysmaki, rzemiosło, sztuki walki i muzyka z różnych zakątków kuli ziemskiej. Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji – konkursy z nagrodami, pokazy mody, koncerty, masaże relaksacyjne, degustacje potraw, ścianki wspinaczkowe i wiele innych. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć. Każdy znalazł tam coś dla siebie, przywieziono mnóstwo pamiątek, bajecznie kolorowe zdjęcia i wspaniałe wspomnienia.
Jeden dzień wycieczki poświęcony był także na zwiedzanie stolicy Niemiec. Uczniowie odwiedzili Muzeum Pergamonu, Reichstag, spacerowali Aleją Unter den Linden, podziwiali majestat Bramy Brandenburskiej i dotykającą chmur Wieżę Telewizyjną.
Wycieczkę z całą pewnością powtórzymy za rok, na pewno chętnych brakować nie będzie. Mamy nadzieję, że wyjazdy na ITB staną się wspaniałą tradycją naszej szkoły.
Kierownik wycieczki składa serdeczne podziękowania paniom: A. Bawor, M. Kot, M. Pulcer i J. Wieczorek za towarzyszenie i opiekę podczas wyjazdu.
Uczniom klas 3HT, 3TH, 3TI, 3IT, 2IT, 2TH i 1LO, którzy wzięli udział w wycieczce dziękuję za zaraźliwy optymizm, ogromny entuzjazm i wspaniałą postawę, jaką wykazali podczas całego pobytu .

Organizator i kierownik wycieczki:
I. Gembuś

Więcej fotek w TUTAJ ! 


II edycja Powiatowego Konkursu "Sudoku w Lublińcu"
12.03.2008 (06:46:53)
 

W dniu 28 lutego 2008 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Medycznych w Lublińcu odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu "Sudoku w Lublińcu".
Uczennice naszej szkoły odniosły ogromny sukces:
Martyna Grzelińska - kl. I LO  zajęła I miejsce,
Sara Wyczka - kl. I TH zajęła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z matematycznymi łamigłówkami!



Pierwszy Powiatowy Konkurs Informatyczny
11.03.2008 (18:22:43)
 
     Dnia 11 marca 2008r. odbył się po raz pierwszy w naszej szkole "Powiatowy Konkurs Informatyczny". Uczniowie: Szymon Matyja z klasy 2IT, Marcin Piosek także z klasy 2IT oraz Leszek Kudliński jako przedstawiciel klas trzecich (3TI) godnie reprezentowali naszą szkołę. Wykazali się logicznym myśleniem oraz umiejętnością programowania w Turbo Pascalu. Honorowy patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Lublińcu. Zaszczycili nas swą obecnością: pani Sekretarz Powiatu Lublinieckiego mgr Danuta Lampka oraz Wicestarosta mgr Tadeusz Konina, którzy to wręczyli nagrody uczestnikom konkursu. Faworytem okazał się Szymon Matyja, odebrał on główną nagrodę: dysk twardy WD USB 320 GB. Na miejscu drugim uplasował się także uczeń ZSOT- Leszek Kudliński, na którego ręce złożono program NOD32 z licencją 1-stanowiskową. Trzecią nagrodę i głośniki otrzymał Jakub Korczowski z Zespołu Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.

Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!! Do zobaczenia za rok!!!

Organizatorki:
Sabina Thomas- Watoła
Marta Pulcer







ZSOT ośrodkiem zamiejscowym Akademii Ekonomicznej
07.03.2008 (22:48:54)
 

Od 28 lutego 2008r. nasza szkoła jest ośrodkiem zamiejscowym wyższej uczelni - Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu. Trójstronną umowę w tej sprawie we Wrocławiu podpisali starosta Joachim Smyła, dyrektor Joanna Walczak oraz rektor uczelni prof. dr hab. Bogusław Fiedor. To wielki krok w rozwoju naszej placówki, Lublińca i całego powiatu.



Od października prócz uczniów pojawią się w szkole studenci. Ich zajęcia nie będą kolidowały z lekcjami, gdyż wykłady  odbywać się będą wyłącznie w weekendy. W naszym mieście utworzona została filia Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego, który będzie oferował studia zaoczne na kierunku: zarządzanie i inżynieria produkcji. Studia będą trwały 3 i pół roku i zakończą się otrzymaniem tytułu inżyniera.

- Uważam, że umowa została podpisana na bardzo dobrych warunkach dla nas. Rozmowy były bardzo obiecujące i mam nadzieję, że liczba kierunków będzie się powiększać. Już rozpoczęliśmy nabór na nowy rok akademicki. Liczymy na niezłą frekwencję, bo zainteresowanie filią jest bardzo duże. Już zostały wydane specjalne ulotki i plakaty, które mają zachęcić młodych ludzi do studiowania w naszym mieście - tak wypowiadał się dla „Polski. Dziennika Zachodniego” starosta Joachim Smyła. Starostwo lublinieckie reprezentowali  we Wrocławiu  również wicestarosta Tadeusz Konina i  sekretarz  powiatu Danuta Lampka.  Przedstawiciele naszych władz powiatowych zaangażowali się  także  w  promocję  inicjatywy powołania  wyższej uczelni w naszym mieście.

Dla gazety lokalnej udzieliła wywiadu Kinga Rudolf, tegoroczna maturzystka z klasy 4TH - Nareszcie będzie możliwość studiowania w naszym mieście, bo dotychczas musieliśmy jeździć do innych miast: Opola, Wrocławia czy Gliwic. Sama jeszcze nie podjęłam decyzji odnośnie studiów, ale kierunek, który oferuje Akademia Ekonomiczna pokrywa się z programem naszego technikum handlowego.

Studiowanie na wrocławskiej Akademii Ekonomicznej to gwarancja studiów na wysokim poziomie. W rankingu „Newsweeka” zajmuje 6 miejsce w Polsce wśród uczelni państwowych i prywatnych. Dla mieszkańców Lublińca i okolicznych miast to prawdziwa szansa. Liczymy na zainteresowanie absolwentów naszej szkoły, ale i osób, które maturę zdały wiele lat temu i nie miały dotąd możliwości zdobycia wykształcenia wyższego.  Uczelnia  deklaruje  ze swojej strony  wprowadzenie studiów magisterskich. Być może  już  od tego roku  ruszą równolegle studia inżynierskie i magisterskie - jeśli oczywiście znajdą się chętni do zdobycia tytułu magistra.

Zarządzanie i inżynieria produkcji to kierunek dający szerokie szanse na zatrudnienie. Absolwent studiów jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją lub usługami w wybranym zakresie, a także w firmach konsultingowych, bankach, parkach technologicznych itd., gdzie potrzebna jest wiedza techniczna, ekonomiczna i informatyczna oraz umiejętności organizacyjne.

Studenci wybierają spośród 4 specjalności: inżynieria produktów żywnościowych, inżynieria produktów chemicznych, inżynieria ochrony środowiska, inżynieria bioproduktów.  Szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu: www.ae.wroc.pl

 



4 TM Mistrzami szkoły w Siatkówce 2008!!!
07.03.2008 (09:47:41)
 W rozegranych w dniach od 11 lutego do 5 marca Mistrzostwach ZSOT w Piłce Siatkowej chłopców udział wzięło aż 14 klas! W tym roku najlepsza okazała się klasa 4 TM która najpierw musiała pokonać rywali w rozgrywkach grupowych, a potem wygrać grupę ćwierćfinałową i półfinały, by wreszcie w najważniejszym meczu po znakomitej walce obu ekip pokonać swoich finalowych rywali klasę 2IT 2:1 w setach 25:23, 22:25 i 15:13. Mecz o 3 miejsce także toczył się w atmosferze walki i sportowych emocji, gdzie znów lepsi okazali się starsi koledzy z 4 HT,TH pokonując rewelację tegorocznych rozgrywek klasę 1TB2  2:0 w setach 25:23 i 25:22. Zwycięskie zespoły otrzymały z rąk pani mgr Anieli Jyż i organizatorów dyplomy i nagrody rzeczowe. Kolejne emocje już za rok a naszym zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnego zwycięstwa na...maturze i egzaminach zawodowych!!!
Orgaznizatorzy: mgr Krzysztof Kubica, mgr Jacek Łuczyński, mgr Artur Gawin
ps. Już niebawem... Mistrzostwa szkoły w siatkówce dziewcząt!!!


"Jestem bezpieczny"
02.03.2008 (14:25:24)
 

27 lutego gościliśmy liczne grono gimnazjalistów. Ich wizyta miała związek z uczestnictwem w powiatowym konkursie "Jestem bezpieczny?" organizowanym przez p. Małgorzatę Klimczyk i Annę Giemzę - Jurgę. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test dotyczący bezpiecznego poruszania się pieszo i rowerem po drogach w mieście i poza miastem. Pytania dotyczyły znaków drogowych, określania pierwszeństwa i udzielania pierwszej pomocy.

 Najlepiej przygotowanym w gronie uczestników okazał się Marek Łapok, uczeń gimnazjum w Ciasnej. Zdobywając główną nagrodę, otrzymał rower górski ufundowany przez sponsora - firmę pana Joachima Skorupy "Skorupa". Drugie miejsce zajął Michał Bełkot z Boronowa. Dla niego nagrodą był odtwarzacz MP3. Z tej samej szkoły pochodzi także Karol Ślęzok, który napisał test, uzyskując trzeci wynik. Nagrody za 2. i 3. miejsce ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Patronat nad konkursem sprawowała Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, a prelekcję dla młodzieży na temat bezpieczeństwa prowadzili policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego.





RANKING KLAS W ZBIÓRCE ZUŻYTYCH BATERII
01.03.2008 (15:51:40)
 

Wyniki zbiórki zużytych baterii. W miesiacu lutym pierwsze miejsce zajęła  klasa 4 TH - 2406 zebranych baterii. GRATULACJE!!!

Kolejne miejsca zajmują : 2HT2 - 2021, 3TM - 1892, 3TH - 1399, 1HT - 941, 1LO - 720, 1TI1 - 624, 1TH - 508, 3TI - 300, 3HT - 197, 4TB - 193, 4HT - 182, 1TB1 - 139, 2TI - 133, 1TI2 - 127, 3IT - 67, 1TM - 54, 2TB - 28, 3LO - 23, 2HT1 - 15, 2TM - 7

Baterie zbieramy do końca kwietnia 2008. Klasa, która zbierze największą ilość zużytych baterii wygra - nagrodę niespodziankę.

Baterie zbierają : Monika Demarczyk, Anna Siwiaczszyk, Beata Kąpielska



Pracowite ferie
19.02.2008 (21:20:05)
   Tegoroczne ferie z inicjatywy rodziców uczniów naszej szkoły upłynęły pod hasłem remontów. Własnym sumptem wymalowane zostały pracownie nr 39, 41, 42, czyli te, które najbardziej straszyły swoim wyglądem. Rodzice na zebraniu Rady Rodziców zadeklarowali pomoc, a szkoła wyłożyła pieniądze na potrzebne materiały i zakup wykładziny podłogowej.

W akcji aktywny udział wzięli także uczniowie i nauczyciele .



Niektórzy spośród rodziców w odnowę pracowni szkolnych zaangażowali własne firmy remontowe.



Z początkiem nowego semestru odnowione klasy gotowe znów były na przyjęcie uczniów. O przeprowadzonym remoncie przypominały tylko zapachy, które łatwo ulotniły się przez szeroko tej ciepłej zimy otwarte okna. Niedogodności jednak pokonać było łatwo, gdyż w odświeżonych i czystych salach przyjemniej jest pracować. Wszak uczniowie uczuleni są na estetykę otoczenia!

Dziękujemy rodzicom i wszystkim zaangażowanym za ten wspaniałomyślny gest.



SZKOLNE ELIMINACJE DO KONKURSU "SUDOKU"
19.02.2008 (12:04:35)
 

W dniu 13.02.2008 r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu „Sudoku”.
Zwycięzcami zostali:

Grzelińska Martyna kl. I LO
Wasilewski Dawid   kl. III IT
Toman Beata           kl. III LO
Wyczka Sara           kl. I TH

Gratulujemy i życzymy sukcesu na konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Medycznych w Lublińcu, który odbędzie się 28.02.2008 r.

Maria Kubat



Szkoła z tradycją
18.02.2008 (23:34:38)
  Od 1 lutego można głosować na prezentację naszej szkoły przygotowaną na konkurs "Szkoła z tradycją". Internauci mają wpływ na wynik konkursu, gdyż dzięki ilości wejść na stronę z prezentacją szkoły można zdobywać punkty i promować inicjatywy zgłoszone do konkursu. Ostateczny głos w ocenie zgłoszonych projektów ma Kapituła Kunkursu. W zeszłorocznej edycji konkursu ZSOT zajął V miejsce w kategorii "etiuda filmowa".

Zachęcamy do głosowania wszystkich, którzy uważają, że nasza szkoła to "szkoła z tradycją".


Do oglądania filmu zapraszamy także gimnazjalistów zainteresowanych nauką w naszej szkole.

Głosowanie zakończy się 21 marca. ODDAJ GŁOS !



<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]