Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 0μg/m3
SO2: 7μg/m3
C6H6: 2μg/m3

0000.00.00 00:00:00













Cheerleaderki z Kazika na akcji "Twoje TAK ma znaczenie"
30.05.2018 (16:42:24)
 
26 maja grupa KAZIKOWYCH cheerleaderek miała okazję wystąpić w III edycji kampanii „Twoje tak ma znaczenie”.
Dziewczyny po raz pierwszy miały możliwość zatańczenia przed tak dużą publicznością i zaprezentowały się rewelacyjnie. Nasz udział w tak szczególnym wydarzeniu bardzo cieszy i z pewnością weźmiemy udział w kolejnych akcjach.
H. Sukienik
     


Olimpiada Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy
30.05.2018 (16:25:43)
 

Zapraszamy do udziału w VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, która odbędzie się w roku szkolnym 2018/2019 na początku pierwszego semestru.

Termin zgłaszania udziału upływa z dniem 12 czerwca 2018 r. Pierwszy etap olimpiady przewidziany jest na dzień 18 września 2018 r. Zachęcam zwłaszcza uczniów zaangażowanych w realizację projektów Erasmusa+, których tematyka pokrywa się częściowo z zakresem zagadnień obowiązujących na olimpiadzie.

Informacje dotyczące olimpiady zamieszone są na stronie: http://www.pracownia.ckubialystok.pl/

Katarzyna Myrcik 



Konkurs fotograficzny i literacki
30.05.2018 (16:07:19)
 

Zapraszamy do udziału w konkursach: fotograficznym i literackim organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu "(Pod)różne historie".

Terminy złożenia prac to odpowiednio:
a) konkurs literacki - do 13.07.2018 r.
b) konkurs fotograficzny - do 17.08.2018 r.

​Uroczyste podsumowanie odbędzie się 29 września 2018 roku w Białymstoku.​ Konkurs o zasięgu ogólnopolskim. Szczegóły w na stronie konkursu



Zebranie wolontariuszy -Dzień Dziecka w Galerii 11
29.05.2018 (11:19:08)
 Dnia 30.05.br. (tj. środa) o godz. 11.05 w sali 29 odbędzie się spotkanie wszystkich wolontariuszy z p.Kamilem Ledwoniem w sprawie organizacji pracy wolontariuszy dnia 3 czerwca na Dniu Dziecka w Galerii 11.

Jeszcze my...
28.05.2018 (20:07:30)
 
Od 21 do 23 maja uczniowie klas 1TL,1TB,1TI wybrali się do Zakopanego szukać Sławomira i jego miłości  i oczywiście jeszcze w innych pożytecznych celach. Pieczę nad nimi sprawowali panie Daria Pawełczyk, Aleksandra Bawor oraz ksiądz Kamil Hadaś.
W pierwszy dzień wędrowaliśmy szlakiem papieskim z Zębu na Gubałówkę. Wieczorem zasiedliśmy przy ognisku, które przerodziło się w dyskotekę na wolnym powietrzu. Drugi dzień to przejście na Morskie Oko. Tempo było dziarskie, toteż udaliśmy się na termy Chochołowskie, aby zregenerować nadwątlone siły. Ostatni dzień to czas na zakup pamiątek oraz pożegnanie gór na Krupówkach. Mimo zakwasów jesteśmy bardzo zadowoleni i już planujemy następną wycieczkę.
Kinga M. & co.
   


III Edycja Kampanii Prozdrowotnej: "Twoje TAK ma znaczenie"! Kazik jest na TAK!
28.05.2018 (10:50:14)
 
W piękną, słoneczną sobotę 26 maja uczniowie i nauczyciele Kazika wspierali kolejną edycję Kampanii: „Twoje TAK ma znaczenie” promującą ideę transplantacji, zdrowego stylu życia i dbania o siebie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu na czele z lublinieckim lekarzem - dr Karolem Kukowką.
Nasza szkolna grupa PCK w składzie: Magdalena Stemarowicz, Monika Kosiada, Łukasz Tokarz i Paweł Chrost uczyła dzieci i dorosłych, jak udzielać pierwszej pomocy. Nasi uczniowie prowadzili warsztaty w miasteczku lekarskim, w którym od godz. 11.00-16.00 na różnych stanowiskach można było wykonać szereg badań profilaktycznych. Uczniowie oddawali w postaci donacji krwi cząstkę siebie lub zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku, inni występowali na scenie grając, śpiewając i tańcząc, a jeszcze inna grupa wsparła akcję swą siłą fizyczną rozkładając lekarskie miasteczko namiotowe, a potem je zwijając. Serdecznie dziękujemy niezawodnym uczniom klas: 1 TM, 1 TI, 1 TB, 2 HT,2 TI.


Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i  zaangażowanie w to przedsięwzięcie oraz organizatorowi –dr Karolowi Kukowce, za możliwość udziału w tak ważnym wydarzeniu. Wsparciem, trenerem, instruktorem i logistykiem uczniów ZSOT były: Mariola Strzoda, Małgorzata Klimczyk i Henryka Sukienik.



Dzień Dziecka w ZSOT na sportowo!!!
28.05.2018 (07:38:29)
 
W czwartek 7 czerwca 2018 w naszej szkole a właściwie na jej obiektach sportowych odbędzie się Dzień Sportu ZSOT z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. W tym roku składał się będzie z dwóch części: pierwsza- rywalizacja indywidualna w postaci Mistrzostw Szkoły w lekkiej atletyce odbędzie się od godziny 10:00 a przebiegała będzie w następujących konkurencjach oczywiście dla dziewcząt i chłopców: dziewczęta- bieg na 60m, bieg na 600m, marsz z kijami Nordic walking na 1 milę, skok w dal, pchnięcie kulą 3kg; chłopcy- bieg na 60m, bieg na 1000m, skok w dal, pchnięcie kulą 5kg.

Zgłoszenia do w/w konkurencji przyjmują Panowie wuefiści. Po zakończeniu rywalizacji indywidualnej ok.godziny 11:30 odbędzie się mały muzyczny przerywnik na sali gimnastycznej w postaci specjalnego koncertu naszego tegorocznego absolwenta liceum Kacpra Świecy z zespołem "Rekonesans". Po koncercie około godziny 12:20 do zabawy przystąpią chętne klasy. Dla nich przewidziano konkurencje: gry i zabawy- "zespołowe dwa ognie". Więcej szczegółów w tej rywalizacji oraz zapisy klas zainteresowanych sportową rywalizacją i zabawami u Pań wuefistek.

Uwaga! Zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i klasowej z lekcji zwolnieni są wyłącznie uczniowie i klasy, którzy się zgłoszą do aktywnego udziału w zawodach, pozostali odbywają zajęcia lekcyjne zgodnie ze swoim planem! 

Ze sportowym pozdrowieniem: Katedra Wychowania Fizycznego ZSOT

Konferencja prodsumowująca projekt POWER VET
27.05.2018 (17:45:44)
 


W piątek 18 maja 2018r. odbyła się konferencja podsumowująca i promująca rezultaty projektu "Staże zawodowe w Niemczech dla informatyków i mechaników ze Śląska". Uczestnicy projektu, czyli uczniowie z klas: 3TII, 3TIM, 2TI, 2TIB i 2TAM otrzymali uroczyście certyfikaty uczestnictwa oraz dokumenty Europass Mobilność, dzięki którym będą mogli udokumentować realizację praktyki zawodowej za granicą. Zapewne pomoże im to w uzyskaniu atrakcyjnego zatrudnienia w wyuczonym zawodzie po ukończeniu szkoły, gdyż Europass jest dokumentem uznawanym przez pracodawców we wszystkich krajach europejskich. 

Na spotkaniu pojawili  się nauczyciele oraz uczniowie klas 1TI, 1TM i 2TAM, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali relacji o projekcie przedstawionej przez Piotra Stępnia i Tomasza Ogiołdę.

- Dowiedzieliśmy się jak wyglądała praktyka w Niemczech, jakie kryteria należy spełnić, aby w niej uczestniczyć - mówi Mateusz Brol  z klasy 1TI. Uczestnicy konerencji z ciekawością przysłuchiwali się informacjom, ponieważ szkoła złożyła wniosek o kolejny projekt dla uczniów technikum informatycznego, mechanicznego i architektury krajobrazu. Obecnie czekamy na jego ocenę i akceptację w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Podczas konferencji na temat realizacji praktyk zagranicznych wypowiadała się wycedyrektor ZSOT Bożena Madler- Zdrojewska. Głos zabrała także prezes Stowarzyszenia Otwartych Drzwi w Lublińcu, Jolanta Wróbel, która przybliżyła uczestnikom zasady realizacji staży finansowanych ze środków europejskich. Ponadto został podsumowany projekt Erasmus+ ""Window to the European Union - Guidebook about Germany, Poland, Iceland and Turkey", w ramach którego gościliśmy u nas w kwietniu uczniów i nauczycieli z Niemiec, Islandii oraz Turcji.

Podziękowania za zaangażowanie w realizację projektu usłyszeli nauczyciele szkoły: Maciej Dawid, Mieczysław Knopik oraz Anna Giemza - Jurga.

   



Ahoj! Pozdravy z Prahy
27.05.2018 (10:47:27)
 

W dniach 23-25 maja  grupa blisko 100 uczniów naszej szkoły pod przewodnictwem pań: Agnieszki Drumowicz, Henryki Sukienik,  Anny Siwiaszczyk, Beaty Kąpielskiej, Justyny Włodarczyk oraz Katarzyny Myrcik miała wielką przyjemność zwiedzić stolicę naszych południowych sąsiadów - Pragę.

Podczas wycieczki po Pradze zwiedziliśmy praską starówkę, która w całości składa się z ponad 2000 obiektów powstałych na przestrzeni ostatnich dwunastu wieków i przetrwałych do dziś nadgryzione jedynie przez ząb czasu. Niepowtarzalny na skalę światową klimat Starego Miasta został doceniony przez społeczność międzynarodową, gdyż wpisana jest ona na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W rozmowach pomiędzy uczniami często pojawiały się słowa zachwytu pięknem stolicy Czech.
- Kamienice Starego Miasta pozwoliły mi w sposób, jakiego wcześniej nie doświadczyłam, poczuć klimat minionych czasów – komentowała Ania z klasy 3TA.

Podczas pobytu w Pradze nie sposób nie zauważyć miłości Czechów do Krtka ( w Polsce szerzej jest znany jako Krecik) oraz złotego trunku. Oczywiście, tylko ten pierwszy podbił również serca naszych uczniów.

Jednakże nie tylko Starówka zachwyciła koleżanki i kolegów. Emocje zachwytu i podziwu dla architektów z poprzednich epok wzbudziły również Hradczany- wzgórze zamkowe w Pradze. Na wzgórzu, będącym zalążkiem, a jednocześnie najważniejszym miejscem Pragi, znajdują się liczne zabytki architektury, między innymi najważniejsze dla Czechów: pałac królewski- siedziba królów, a obecnie prezydenta, katedra św. Wita, bazylika św. Jerzego oraz Złota Uliczka. Obiektem kończącym  całą naszą wyprawę po Pradze, a także który od prawie siedmiu wieków łączy  miasto położone na dwóch brzegach Wełtawy był Most Karola- największa atrakcja turystyczna Pragi, a także jej wizytówka.

W ostatnim dniu naszej wyprawy mieliśmy okazję zobaczyć dzieło największego architekta- natury. Piękna i potęgi przyrody mogliśmy doświadczyć, zwiedzając malowniczy region - Morawski Kras, a także poprzez spojrzenie w głąb Przepaści Macochy- krasowej rozpadliny o głębokości ponad 138 metrów. Widok z tarasu widokowego na samym szczycie przepaści mroził krew w żyłach wielu uczniów (i nie tylko), jednak wszyscy ośmielili się stawić czoło swoim lękom i przezwyciężyli strach przed wysokością. Macocha przestała być straszna w momencie, w którym poprzez tunele malowniczych jaskiń krasowych znaleźliśmy się na jej dnie. Ostatnią atrakcją naszej podziemnej przygody, była podróż łodziami po podziemnej rzece, co spotkało się z wielkim zachwytem wszystkich uczestników wycieczki.

Wykończeni, ale szczęśliwi zakończyliśmy naszą czeską przygodę. Już w poniedziałek widzimy się w szkole wypoczęci i gotowi do nauki.

Mateusz Urbańczyk 3TII

  


Kaziki podbijają Kotlinę Kłodzką i Czechy!
23.05.2018 (20:36:29)
  W dniach 21-23 maja uczniowie klas 2TIB oraz 3TII przemierzyli niezliczone kilometry zwiedzając Błędne Skały, wdrapując się na Szczeliniec Wielki i przeciskając się przez labirynty czeskiego Skalnego Miasta. Mimo zakwasów i pobudek o świcie z uśmiechami na ustach dotarli do miasta Dvur Kralove, gdzie odwiedzili jedyne w swoim rodzaju Zoo Safari - największe i najpiękniejsze zoo w Czechach. Dla odzyskania sił napili się leczniczej wody w Polanicy Zdroju i ruszyli na podbój Twierdzy Kłodzkiej.


Kierownik wycieczki Iwona Wosik oraz opiekunowie: Marta Pulcer i Maciej Siwiński dziękują uczniom obu klas za wytrwałość w pokonywaniu setek schodów i za to, że dobre humory nigdy ich nie opuszczały. Pozostałych uczniów zachęcamy do odkrywania niezliczonych atrakcji Kotliny Kłodzkiej, polecamy rejs łódką w Skalnym Mieście i obowiązkowo przejażdżkę safari - busem w czeskim zoo!

I. Wosik

<< Poprzednia Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]