Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 0μg/m3
SO2: 6μg/m3
C6H6: 0μg/m3

0000.00.00 00:00:00













Indo-Poland !
14.06.2018 (05:22:30)
 

Namaste!


Wszystkich chętnych do udziału w projekcie wymiany młodzieży Indo-Poland zapraszam na spotkanie dzisiaj tj. czwartek, 14.06.2018r. Na długiej przerwie do sali nr 29.


Przyjazd gości jest planowany już we wrześniu. Potrzebujemy chętnych do programu artystycznego, cateringu i przyjęcia gości w domu.


Już teraz możesz dołączyć do grupy na FaceBooku (wystarczy do mnie napisać)!


Monika Ziaja, koordynatorka projektu




Dzień Niemiecki w ZSOT
12.06.2018 (17:41:43)
  Niemiecki jest łatwy! We wtorek 12 czerwca uczniowie klas 1LO i 1HT wzięli udział w obchodach Dnia Niemieckiego. W kawiarnianej atmosferze world cafe, przegryzając precle i struclę jabłkową, popijając Apferschorle udowodnili, że znają niemieckie kreskówki, nieobce im są problemy Świnki Peppy, a niemiecka muzyka to nie tylko bawarskie przyśpiewki. A czy Wy wiecie jakie imię w niemieckiej wersji SpongeBoba nosi Skalmar Obłynos??



Zapraszamy do udziału za rok,

I. Wosik i A. Bawor

I pamiętajcie… „Egal was kommt, es wird gut, sowieso” (M. Forster)


ZSOT - "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości"
12.06.2018 (17:04:08)
 
 W piątek 8 czerwca nauczyciele ZSOT uczestniczyli w gali wręczenia nagród w konkursie "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości". Gala odbyła się w Warszawie, a  konkurs organizowany był przez Fundację „Fundusz Współpracy”, której partnerami byli: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Celem konkursu było docenienie i promowanie przykładów dobrych praktyk w zakresie zapewniania jakości w szkołach zawodowych. Ocenie podlegała m.in. ich efektywność, oryginalność i innowacyjność, kompleksowość rozwiązania, zaangażowanie partnerów, a także możliwość kontynuacji działań.
W tym roku odbyła się III edycja konkursu, w którym wystartowały szkoły z 15 województw. Wśród docenionych znalazł się projekt "Staże zawodowe w Niemczech dla informatyków i mechaników ze Śląska", którego koordynatorem jest Katarzyna Myrcik. Kapituła konkursu w uznaniu wysokiej jakości działań realizowanych w ZSOT na rzecz kształcenia zawodowego przyznała naszemu projektowi tytuł Dobrej Praktyki. W uroczystej gali w Warszawie szkołę reprezentowali nauczyciele zaangażowani w realizację projektu: Anna Giemza-Jurga – germanistka i Maciej Dawid – nauczyciel przedmiotów informatycznych.
Warto wspomnieć, że dla ZSOT jest to kolejny dowód uznania na arenie szkolnictwa zawodowego. Rok temu w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości" tytuł Dobrej Praktyki zdobył projekt „Razem zbudujemy Europę”. Wówczas nagrodę w imieniu lublinieckiego technikum odebrał Daniel Łodziński – nauczyciel przedmiotów budowlanych.
Lublinieckie dobre praktyki opisane są na stronie: www. najlepszazawodowa.pl
 


"Jak nie czytam, jak czytam"
12.06.2018 (11:42:32)
   W piątek 8 czerwca na długiej przerwie przed budynkiem naszej szkoły młodzież "Kazika" manifestowała swoje przywiązanie do książek, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” , która w naszej społeczności nosi podtytuł CZYTANIE NA TRAWIE. Zainicjowana przez Bibliotekę ZSOT akcja zebrała młodzież z 5 klas wraz z dyrekcją i nauczycielami. Uczniowie czytali przyniesione przez siebie ulubione książki, ale także szkolne lektury i przypadkową beletrystykę. Chodziło przecież nie o rzeczywiste spędzenie długiej przerwy na czytaniu, ale o promowanie aktywnej postawy czytelniczej, pokazanie, że książki są nam bliskie.


Wszystkim uczniom zaangażownym w realizację przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy!


Finał konkursu graficznego
12.06.2018 (10:55:14)
 
I Kazikowy Konkurs Graficzny został rozstrzygnięty! Finalistami zostali: Michał Wieczorek z klasy II TI oraz Monika Kosiada z klasy III TII. Grafiki przygotowane przez Michała zostały wykorzystane na plakatach i ulotkach promocyjnych szkoły. Konkurs był zorganizowany przez Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami przedmiotów informatycznych. Sponsorem nagród była Rada Rodziców.

Gratulujemy!!!

Maciej Dawid
Marta Pulcer
Michał Bogacki



Zawody strzeleckie
12.06.2018 (08:39:05)
  W dniu 4 czerwca na strzelnicy Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza odbyły się zawody strzeleckie z broni sportowej KBKS pomiędzy reprezentacjami lublinieckich szkół średnich. Reprezentacje szkół były siedmioosobowe. Każdy zawodnik musiał oddać dwa strzały próbne i dziesięć ocenianych. o składzie reprezentacji decydowały poprzednie wyniki na treningach koła strzeleckiego. Zawody prowadził nauczyciel Wojciech Byłak, natomiast sedzią obliczeniowym był pan Zdzisław Plaskota z Jednostki Komandosów. Sponsorem zawodów był pan Henryk Polak właściciel firmy "POLKOP", który ufundował puchary i medale oraz amunicję, za co serdecznie dziękujemy !

Ostatecznie zawody wygrała reprezentacja Mickiewicza, z wynikiem 537 punktów, natomiast drugie miejsce zajęła reprezentacja KAZIKA, z wynikiem 527 punktów.

Jak widać różnica wynosiła tylko 10 punktów, co wskazuje, że walka była bardzo wyrównana.

W kategorii indywidualnej pierwsze i drugie miejsca należały
do ZSOT.

  • I miejsce - Jakub Podgrodzki wynikiem 94 punktów.

  • II miejsce - Jakub Imiołczyk,  91 punktów.

  • III miejsce - Borys Osadnik z Mickiewicza, z wynikiem 86 punktów.

Puchary i medale po zakończeniu zawodów wręczył Wicedyrektor ZS nr 1 im. A. Mickiewicza pan Lesław Brol.


Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Spotkanie w JWK
12.06.2018 (06:58:06)
 

Dnia 5 czerwca b.r. klasa I LO pod opieką pani Hanny Ślimak wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przez Klub JWK w Lublińcu z Panią Hanną Hellwig-Stańczuk. Jest ona córką Bronisława Hellwiga (Bruna), jednego z żołnierzy batalionu „Parasol”, który brał udział w powstaniu warszawskim. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją jednego z odcinków serialu „Portrety wojenne”, poświęconego osobie Bronisława Hellwiga. Następnie pani Hanna opowiedziała nam o książce swojego autorstwa pt.”Bruno” z Parasola. Bronek z rodziny Hellwigów i przyjaciele. Autorka przedstawiła w niej historię swojej rodziny oraz informacje o życiu żołnierza AK. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Agata Morawiak
kl.I LO
 


RAJD ROWEROWY UWAGA UCZESTNICY!!!
11.06.2018 (18:41:07)
  UWAGA!
Z powodu zapowiadanych kolejnych opadów deszczu oraz śliskich i niebezpiecznych tras dzisiejszy rajd zostaje odwołany!

Organizator


"Spotkanie przy kawie" z Panią Sonią Wędrychowicz-Horbatowską
11.06.2018 (15:54:39)
 

8 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych mieliśmy przyjemność gościć jedną z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych kobiet w Polsce - panią Sonię Wędrychowicz - Horbatowską. Jest to szczególnie ważna dla lublinieckiej społeczności osoba, ponieważ właśnie tutaj się urodziła.
Podczas spotkania przy kawie młodzież z Kazika miała możliwość zadania wielu pytań gościowi. Sonia Wędrychowicz-Horbatowska w barwny i niezwykły sposób opowiadała o pracy w Malezji, swojej karierze oraz największej pasji, czyli podróżach. Dowiedzieliśmy się również, że celem pani Wędrychowicz jest działanie charytatywne.
-Chciałabym jeszcze parę lat popracować, a potem robić coś dla innych - mówiła o swoich planach. - Być taką osobą, która doradza i wspomaga w różnych działaniach.
Nasz gość w życiu stara się kierować maksymą Mahatmy Gandhiego : ,,Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie". Realizacja celów życiowych z takim nastawieniem na pewno zmieni świat na lepsze.
Pani Sonia sugerowała również uczniom, jakie studia są teraz najbardziej pożądane oraz co robić, by znaleźć się na tak wysokim stanowisku. Okazało się, że ścieżka jej kariery odpowiada na to pytanie, ponieważ przez wiele lat pracowała ona na stanowiskach, które były związane z zarządzaniem.
- Od paru lat, szczególnie kiedy wyjechałem do Singapuru, zaczęłam się specjalizować. Weszłam w zagadnienia transformacji cyfrowej, technologii, widząc , że w dzisiejszym świecie poszukiwani są wyspecjalizowani ludzie w danych dziedzinach.
Z entuzjastyczną myślą : ,,Wierz w siebie i podążaj za marzeniami'' zakończyliśmy spotkanie, a Sonia Wędrychowicz - Horbatowska po raz kolejny udowodniła, że zasługuje na najwyższy podziw i jest dla nas prawdziwym autorytetem.
Spotkanie zorganizowały nauczycielki: Beata Kąpielska i Grażyna Kaczorowska.
Julia Wieczorek kl.1LO






SZAFKI UCZNIOWSKIE
11.06.2018 (08:54:32)
 

Uczniów, którzy korzystają
z szafek uczniowskich prosimy
o zwrot kluczy do 15.06.2018 r. (piątek) do sekretariatu.




<< Poprzednia Następna >>



[ lista | archiwum | szukaj ]